Strona Główna | Galeria Zdjęć |

Wicie i okolice

| Dojazd | Działki nad morzem | Cennik | Kontakt
Noclegi i kwatery - WicieDomki drewniane nad morzem

Wicie – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Darłowo nad jeziorem Kopań.

W latach 1975-1998 miejscowość położona była w województwie koszalińskim. Niewielka wieś chłopska i rybacka. Została założona około 1400 roku przez Szwedów. Z języka szwedzkiego wywodzi się również nazwa wsi - vittja, co oznacza "przylądzie", lub też "plac składowy".

Miejscowość nadmorska Wicie jest położona jest w cichym i malowniczym zakątku Ziemi Darłowskiej, w środkowej – najbardziej ekologicznej - części polskiego Wybrzeża. Otoczona wodą: Morze Bałtyckie, Jezioro Kopań oraz sosnowymi lasami. I to są podstawowe walory wypoczynkowo – kuracyjne tej miejscowości. Poza morzem dodatkową atrakcją Wicia jest jezioro o pięknej, staropolskiej nazwie Kopań. Ma ono długość 5 km i szerokość 2 km, bogate w ryby i jest ostoją wielu gatunków ptactwa. Atrakcją samą w sobie jest Mierzeja Bukowa, oddzielająca morze od jeziora Kopań. W rzeczywistości Wicie to kąpielisko nadmorskie z bezpośrednim dojściem do strzeżonej plaży.

Niedaleko Wicia znajduje się grobowiec megalityczny.

JAROSŁAWIEC i okolica - ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Plaża, na której spotkać można kolorowe kutry rybackie. Na plaży znaleźć można bursztyny.

Klifowe wybrzeże, porośnięte drzewami iglastymi, z wieloma punktami widokowymi.

Latarnia morska o wysokości 33 m, udostępniona do zwiedzania - ze szczytu podziwiać można malowniczą okolicę.

Szlaki turystyczne i rowerowe

DARŁOWO i okolica - ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Czysta, szeroka, piaszczysta plaża z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych

Latarnia morska w Darłówku - udostępniona do zwiedzania. Z góry piękny widok na morze i port.

Port handlowy, rybacki i jachtowy

Rozsuwany most - pomiędzy Darłówkiem Zachodnim a Wschodnim z tzw. wieżą kontrolną. Powstał w 1988r. na miejscu starego mostu zwodzonego. Jedyny tego typu w Polsce.

Tramwaj wodny łączący Darłowo z Darłówkiem

Park Wodny Jan - kompleks rekreacyjno-basenowy z morską wodą. Atrakcje: basen sportowy (25m x 12,5m), basen rekreacyjny duży i mały, basen dla dzieci, dzika rzeka, dwie zjeżdżalnie 104m i 70m, dwie ślizgawki wewnętrzne, punkty gastronomiczne, sauny i jacuzzi, gabinety odnowy biologicznej, kręgielnia, strzelnica sportowa.

Wycieczki w morze na połów dorszy

Wycieczki turystyczne statkiem w morze, które organizuje Żegluga Przybrzeżna w Darłowie

Wycieczki na Bornholm - odbywają się z Pasażerskiego Terminalu Odpraw Granicznych w porcie w Zachodnim Darłówku.

Konie, Ranczo Mustafa - w pobliskiej miejscowości agroturystycznej Bobolin położonej ok. 4 km na wschód od Darłowa, przy głównej drodze do Dąbek, znajduje się stadnina Ranczo Mustafa. Konie pod siodło, w zaprzęgu, nauka jazdy konnej, jazda konna w terenie, pensjonat dla koni. Ranczo Mustafa z pewnością należy do nielicznych obiektów, w których można wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od wielkich aglomeracji miejskich. Jest to miejsce dla tych, którzy chcą poznać konie, nauczyć się z nimi obcować oraz krok po kroku poznać tajniki jeździectwa, zawsze pod okiem doświadczonego instruktora. Przewodnikiem stada jest ogier Mustafa, Laureat Derby Warszawa - Służewiec 1997. Również na najmłodszych czekają kuce, aby mogły rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem już od najmłodszych lat. Z kolei na wszystkich zaawansowanych jeźdźców czekają poranne i wieczorne przejażdżki brzegiem Morza Bałtyckiego. Na tych, którzy nie zdecydują się na spróbowanie swoich sił w siodle, czeka kawiarnia z tarasem widokowym oferująca ciasto własnego wypieku i kawę. Na milusińskich czeka również mini zoo z królikami, kotkami oraz różnego rodzaju ptactwem.